Една девојка стана вистински хит на ТикТок и се најде во насловните страници низ целиот свет поради експериментот со својот мобилен телефон.

Девојката објави објави видео на социјалната мрежа во кое се гледа како го става мобилниот телефон во микробранова печка „за да види што се случува со нејзината пица“.

Снимката собра стотици илјади прегледи на „ТикТок“, а видеото веднаш го споделија илјадници луѓе кои почнаа да ја навредуваат девојката и да ја нарекуваат будала.