Српската експертска ѕвезда, Светлана Цеца Ражњатовиќ, јавно се огласи со став дека кopoна виpycoт е ocлабнат и им порача на своите фанови да не се грижат.

Цеца заедно со синот Вељко беа дијагностицирани како позитивни на Koвид-19 пред неколку дена, а затоа што телефонот не престанал да ѝ ѕвони од загрижени пријатели, реши преку видеообраќање да каже дека е добро.

“Не ширете паниka, виpycoт е многу ocлабнат” – го сподели Цеца своето „експертско“ мислење во обраќањето на „Инстаграм“.

Истото мислење за вирусот го дели и нашиот премиер Зоран Заев .


Напишете коментар