Скопје лидер со високите бројки со 66, Тетово со 20, Штип и Куманово 13, Охрид и Струга 7, Ресен 12, кичево 6, Свети Николе 3, прилеп 2 Крива Паланка, Кочани,, Пробиштип, Битола по еден.

Починаа шест лица. Еден од Скопје, двајца од Штип, еден од Тетово, и по еден Охрид и Ресен. Вкупно оздравени се 75 пациенти. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5595, бројката на оздравени пациенти е 2166, на починати е 265, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3164.


Напишете коментар