Фудбалската репрезентација на Македонија води против Ерменија во првиот меч од групата во Лигата на нации. На полувреме Македонија води со 2:0.

Елиф Елмас два пати избори удар од белата точка, а стрелци беа Алиоски и Несторовски.

Алиоски погоди во петтата минута, откако Харојан без топка пред својот гол го фаулираше Елмас.

Нов пенал Еламс избори во 38 минута кога невнимателен пред својот гол беше поранешниот десен бек на Вардар, Хамбарџумијан.


Напишете коментар