Наполи гостува кај Реал Сосиедад во второто коло од Европа лигата, натпреварот се игра од 21 часот.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, натпреварот го започнува од клупата за резерви, очекувана одлука на Џенаро Гатузо откако „дијамантот“ од Македонија беше позитивен на Ковид-19.