Тимот на Наполи добро функционира под водство на Џенаро Гатузо, па и не треба да изненади што менаџментот на клубот е подготвен да му понуди нова соработка на контраверзниот но очигледно добар тренер.

Новиот договор за Гатузо се подготвува веќе извесно време, обете страни се седнати на маса подолг период и се би требало многу бргу да биде завршено.

„Се би требало да биде готово следнава недела. Не можам да ги споредам Гатузо и Анчелоти како трнери затоа што и двајцата се одлични стратези, а Џенаро е веројатно само по емоционален“ – изјави спортскиот директор на Наполи, Кристијано Џунтоли.

sportmedia.mk