По завршените обврски со Македонија, Елиф Елмас замина за Истанбул на заслужен одмор пред да се врати во Наполи и да се приклучи на подготовките за новата сезона.

Македонскиот дијамант има посебно и омилено место да се напие шолја кафе во турската метропола, а зошто тоа место е толку посебно, открива самиот Елиф. На „Инстаграм“ Елмас сподели фотографија како пие капучино, односно „елифчино“ со својот лик во дресот на Наполи.