Веќе некое време, според медиумите, Марија се гледа една од најубавите српски жени на јавната сцена, која е во брак со син на голем моќен човек и влијателен бизнисмен.
Љубовниот живот на пејачката Марија Шерифовиќ отсекогаш бил интригантен, особено затоа што јавно призна дека е заинтересирана за истиот пол. Но, пејачката, која и донесе победа на Србија на Евровизија во 2007 година, успешно ја чува приватноста до сега! Според медиумите, Марија веќе една година е во врска со снаата на едно од најбогатите српски семејства.
serifovic

Ве потсетуваме дека пред извесно време Марија објави фотографија на својот профил на „Инстаграм“ со нејзината девојка како се држат за рака и се шетаат по улица…

serifovich1

Напишете коментар