Засега не е објавено името на заразениот фудбалер, но е истакнато дека тој нема никакви симптоми дека е со добро здравје и дека е во самоизолација во својот дом.

Завршницата од елитната Лига на шампионите во Португалија стартува вечерва од 21 часот со премиерното четвртфинале меѓу Аталанта и ПСЖ.

Шпанскиот гигант Барселона во петок во најинтересното четвртфинале ќе се сретне со германскиот шампион Баерн Минхен, утре за вториот полуфиналист ќе решаваат Лајпциг и Атлетико Мадрид. Последниот патник во големата четворка ќе биде познат по саботниот дуел Манчестер Сити – Лион.


Напишете коментар