Од утре во 6 часот, Грција повторно ги затвора границите за српските државјани, објави Н1.

Како што изјави министерот за туризам на Србија, Расим Љајиќ, оваа одлука е донесена поради влошената епидемиолошка состојба со корона вирусот во оваа земја.

Српските туристи кои веќе се наоѓаат во Грција ќе може да ги завршат своите аранжмани.


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *