Оваа актерка е неприкосновена во глумата, а нејзините одговори на провокативни прашања секогаш се добро смислени.

Заносна дури и на 54-годишна возраст, за Хали Бери неизвесно е да се каже дека е во шестата деценија иако изгледа двојно помлада.

Актерката неодамна на социјалните мрежи со своите следбеници и обожаватели ја сподели веста дека е во љубовна врска со музичарот Ван Хант.

Но таа само што одговори на негативните коментари на Лиза Реј Мекој поврзани за нејзиниот сексуален живот.

Во текот на емисијата „Fox Soul’s Cocktails With Queens“, Мекој и другите водителки Клаудија Џордан, Вивица А. Фокс и Силена Џонсон прво разговарале за тоа дали Тони Брексон е добра во кревет.

– Тони Брексон имала некои добри момчиња – рекла Џордан, имплицирајќи дека мора да е добра во кревет. Мекој тогаш одговорила: „Не знаеме што прави во спалната соба. Би можела да биде како Хали Бери“.

Кога Џордан ја замолила Лиза Реј да појасни дали инсинуирала на тоа дека Хали е лоша во кревет, таа рекла: „Така велат. Сум го прочитала и слушнала тоа“. 

На Хали Бери не ѝ требало многу време за да одговори на овие коментари. „Прашај го мојот човек Ван Хунт, тој ќе ти каже сè што треба да знаеш“, напишала Бери на Твитер со емотикон кој плаче од смеење. Хунт не се огласил, а Лиза Мекој не одговорила на објавата. Сексуалниот живот на Хали Бери во последно време е актуелна тема, а неодамна признала дека првиот оргазам го доживеала на 11 години

Инаку, успешната филмска кариера на Хали ја прати со години, но ја прати и фамата околу нејзините случувања на приватен план, за кој јавноста секогаш е „жешко“ заинтересирана. Актерката направи бум со најновата фотографија, каде позира само во бели панталони, покривајќи го горниот дел од телото со рацете и долгата коса. Под фотографијата, таа напиша: „Љубовта кон себеси никогаш не е себична“.

Ова беше трет развод за згодната 54-годишна актерка. Покрај нејзиниот син со Оливие, таа има и ќерка, Нахла, од врската со Габриел Обри.

Габриел и Хали Бери

Инаку Хали најпрво беше во брак со Давид Џастис