По неочекуваниот пораз на домашен терен од Сасуоло (2:1), фудбалерите на Лацио имаа жестоки судири во соблекувалната.

Пред неколку рунди Лацио беше на само еден бод од лидерот Јувентус, но во последно време веќе не е тимот на кој се восхитувавме и сметавме дека е конкурентен на „Старата дама“ во борбата за Скудетото.

Сега е јасно дека Лацио нема да биде шампион, иако теоретски тие сепак можат да го сторат тоа, а по поразот од Сасуоло во соблекувалната на Лацио се случи инцидент.

Во првите редови беше Франческо Ачерби, бидејќи жестоко се судри со главниот доктор Иво Пулчини и неколкумина вработени, а повремено и некои други играчи на римскиот тим се вклучија во дискусијата, која скоро заврши со физички судири.

Ачерби беше бесен од тешките повреди што ги имаа играчите на Лацио во последниве денови, но на крајот сè се смири во соблекувалната, со тоа што е јасно дека „небесно плавите“ веќе го немаат тоа единство што ги красеше во текот на целата сезона.


Напишете коментар