Неуспешниот претседателски кандидат Хилари Клинтон очигледно сè уште се жали на поразот од претседателот Доналд Трамп на изборите во 2016 година.

За време на неодамнешното појавување на објавениот подкаст на Кара Свишер во Newујорк Тајмс, „Свиј“, поранешниот државен секретар тврди дека е „родена“ за да биде претседател и дека и се повраќа кога ќе помисли дека може Трамп да победи.

Во еден момент за време на долгото интервју, Свишер ја праша Клинтон дали смета дека жена претседател ќе се справи со пандемијата на коронавирусите поумешно.

Клинтон брзо одговори со забивање на сопствениот рог, велејќи: „Не се сомневам, особено ако бев јас“.