Боинг 777 на Јунајтед ерлајнс, кој летал кон Хонолулу, морал да слета кратко време по полетувањето од аеродромот во Денвер, поради дефект на моторот.

Претставникот на аеродромот во Денвер, Алекс Рентерија, за USA Today изјави дека авионот успешно слетал на аеродромот по откажување на моторот и дека нема повредени.