ОВЕН
Денес ќе бидете фокусирани на луѓето во вашиот живот кои ви значат, особено семејството и оние кои ги сметате за блиску. Вашата внатрешна перспектива ќе ве води и ќе ви го покажува вистинскиот пат. Ќе сакате да ги искажувате чувствата и да им давате до знаење на луѓето кои ги сакате. Можно е да се чувствувате носталгично.

БИК
Денес ќе бидете во искушение да трачарите, но и покрај тоа што нештата кои сте ги скушнале се прилично сочни, подобро би било да го кажете само она за кое сте вистински сигурни. Можно е вашиот брз јазик да ве доведе во неволја. Ќе имате способност да ги преувеличувате нештата. Внимавајте вашите придонеси да се позитивни и охрабрувачки.

БЛИЗНАЦИ
Денес е особено среќен ден за вас. Планетите се на ваша страна и ве очекува успешна конверзација со луѓе кои можат да ви помогнат во вашата финансиска стабилност. Можно е да трошите повеќе од вообичаеното поради емоционален притисок, но подоцна ќе се каете поради нештата кои нема да ви се потребни.

РАК
Денес ќе бидете грижливи околу луѓето кои ги сакате, планетите се на ваша страна. Вашата чувствителност е особено изразена, некој товар од минатото ве влече надолу. Денес поминувајте време сами за подобро да се соочите со нештата кои ве мачат.

ЛАВ
Доколку ви е потребна блискост или сте задржувале нешто во себеси премногу долго, ќе биде подобро доколку почнете да зборувате за вашите чувства затоа што не секој знае што ви се врти во вашиот ум. Ќе бидете подготвени да направите чекор напред во врска со некоја работа за која долго време сте се колебале.

ДЕВИЦА
Ова е идеално време за вас за да се социјализирате а тоа ќе ви помогне да ја згоелмите вашата енергија. Ќе бидете поентузијастични во разговорите со другите и тоа ќе ве инспирира за да направите планови за во иднина. Поврзувањето со луѓето кои ви ги брануваат емоциите ќе ви годи, се што ви е потребно е да направите баланс.

ВАГА
Денес ќе зрачите со своето присуство и каде и да се појавите ќе донесувате позитивна енергија, некоја ваша идеа ќе биде пофалена и другите ќе бидат воодушевени од вашата креативност. Денешниот ден искористете го добро за да напреднете. Подоцна ќе уживате во плодовите од напорната работа.

СКОРПИЈА

Со доволно креативност ќе најдете решение за проблемот кој ве мачи веќе подолго време на работа. Во љубовта имате големи очекувања и не сте сигурни како да се поставите. Не се форсирајте премногу, ќе најдете време за сè.

СТРЕЛЕЦ
Денес вашите сакани ќе ви изразат благодарност, ќе можете да сметате на нивната поддршка. Ова е одличен ден за финансиите, но сепак внимавајте кога донесувате важни одлуки. Можно е вашата енергија да биде одвлечена поради некој проблем од минатото. Треба да постапите тактички:

ЈАРЕЦ
Денес ќе бидете возбудени поради некој настан на работното место, ќе сакате да ги импресионирате сите околу вас а тоа ќе го направите со помош од некоја блиска личност. Ќе успеете да воспоставите контакт со некој соработник кој ќе ви помогне да напредувате. Бидете поотворени во комуникацијата околу чувствата.

ВОДОЛИЈА
Денес ќе сакате да завршите со работните обрски што поскоро, времето за себе ќе ви биде од особена важност па ќе сакате да се разгалувате и да правите нешта кои ве исполнуваат Можно е да бидете насочени кон спиритуализам и да ги барате одговорите на прашањата кои долго време ви се вртат во главата. Немојте да размислувате премногу.

РИБИ
Денешнито ден ќе биде нешто помеѓу разигран и сериозен а тоа ќе биде идеално за вашиот баланс. Обидете се да бидете спонтани и да не дозволувате ништо да ве вознемири. Гледајте од поведрата страна дури и ако нештата не испаднат онака како што посакувате, можеби ќе научите нешто ново.