Штотуку стивна скандалот околу тенискиот турнир во Задар, на кој неколку тенисери се заразија со корона вирусот, а кој го организираше најдобриот тенисер во светот, 33-годишниот Новак Џокович, победникот на минатогодишниот Вимблдон.

Неговата сопруга Јелена ги предупреди своите следбеници на Инстаграм дека лажен оглас кружи на Фејсбук, т.е. видео што раскажува како Новак донира пари, доколку се исполнети одредени услови. Таа ги замоли да не паѓаат.

Џоковиќ сигурно не е првата славна личност чии фотографии се мета на измамници, во однос на идентитет, ги користат за да заработат пари на Интернет.

Истото им се случи на водителката Антонија Блажа, водителот Давор Мештровиќ, водителката Мила Хорват …

Да се потсетиме, Новак и Јелена неодамна го прославија третиот роденден на нивната ќерка Тара, а имаат и петгодишен син Стефан. Гордиот татко не ги криеше своите емоции. Тој сподели фотографија заедно со Тара и и испрати прекрасна порака на Инстаграм.


Напишете коментар