Српската водителка Сања Маринковиќ е новата девојка на Душко Тошиќ, пишува „Курир.рс“.Таа од неодамна е разведена а бракот на фудбалерот со Јелена Карлеуша е при крај.

Сања Маринковиќ по разводот, последните недели од 2020 ги минува во Дубаи:  Водителката во друштво на човекот кого сите го обожуваа, а оддамна го нема  на ТВ екраните (ФОТО) – Вистина.мк

Тие ја кријат својата врска со нивни блиски велат дека се многу заљубени. Сања две децении ја води емисијата „Магазин ин“ и има 46 години, а Душко поради Сања планира да остане во Србија и да потпише за Црвена Ѕвезда.

Јелена избега од медиумите кога и беше поставено ова прашање, на што рече дека немала коментар.