Друштвените мрежи горат, сите се простуваат од легендарната пеачка.

Фудбалерот Диего Армандо Марадона почина вчера на 60 годишна возраст,но на социјалната мрежа Твитер дојде до забуна, корисниците сфатија дека починала пеачката Мадона.

Во трендинг на Твитер влезе и простувањето од светски познатата пеачка.

Голем број луѓе сфатија дека се работи за смрт на пеачката Мадона, наместо на фудбалерот Марадона.