Вилата јасно обележа паркинг места за 8 автомобили, огромен базен, двор, многу зеленило. Големата тераса можете да ја видите и пред куќата, а планот е да го декорира ентериерот според нејзиниот вкус. Кендал изгледа уморна од тоа да остане во изнајмена куќа во Малибу, во која уживаше пред неколку дена со семејството и пријателите, па затоа и го купи својот дом. Која е Кендал Џенер? Кендал е американска манекенка, и стана позната како сестра на најпознатата старлета во светот, Ким Кардашијан.


Напишете коментар