Во интервјуто кое го даде за медиумите, Ешли Бајден зборуваше целосно отворено за семејните односи

Во пресрет на инаугурацијата на Џо Бајден за нов претседател на САД, неговата ќерка Ешли Бајден даде прилично детално интервју за „Денес шоу“, осврнувајќи се на самата инаугурација, ликовите на нејзините родители и поранешната прва дама Меланија Трамп.

Таа рече дека нејзината мајка Џил Бајден, која ќе ја наследи Меланија, не била поканета во Белата куќа на турнеја од страна на првата дама, а како што налага американската традиција од 50-тите години на минатиот век.

  • Меланија никогаш не контактирала со мајка ми . Мислам дека, за жал, нема да има традиционален протокол, но ако тие сакаат така , тоа е во ред – рече Ешли.

И тогаш, во своето интервју, Ешли даде коментар и за нејзиниот татко, претседателот на Соединетите Американски Држави.

  • Татко ми е исклучително емпатичен и има способност да препознава болка, знае да чувствува туѓа болка. Тој исто така јасно стави до знаење дека неговото семејство е најважно во светот. Во нашето семејство постои правило на кое сите сè уште се придржуваме, а тоа е дека каде и да е татко ми , без разлика со кого е на состанок, ако некое од децата го повика, ќе престане сè за да се јави – рече Ешли Бајден.

Од друга страна, рече Џил, го држи нејзиниот татко цврсто на земја.

  • Таа секогаш ќе го потсетува дека заборавил да го фрли ѓубрето. Дури и утрово, таа му спомна дека заборавил да го измие садот откако ги изел житарките – сочувствително рече Ешли.