Ник Кирјос уште еднаш го критикуваше најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ.

Тенискиот свет е концентриран околу одржувањето на првиот Гренд Слем турнир годинава, Австралија Опен, поради големиот број проблеми со кои се соочува организацијата.

Ѓоковиќ бараше помалку време за изолација, приватно сместување, на што му одговори Кирјос.

„Ѓоковиќ е будала“, изјави меѓу другото Кирјос.

Тој го користи зборот „tool“, што значи личност која нема капацитет да сфати некои работи.