Ник Кирјос продолжува да го критикува Новак Ѓоковиќ и неговиот тим поради ширењето на коронавирусот на „Адрија Тур“.

Пред неколку дена беше потврдено дека Ѓоковиќ е заразен, а вчера и неговиот тренер Горан Иванишевиќ кој беше директор на турнирот објави дека е заразен.

Кирјос после позитивниот тест на Ѓоковиќ испрати критики, а не пропушти да се огласи и после објавата за Иванишевиќ.

извор : https://sportski.mk/


Напишете коментар