Синиша Михајловиќ е навистина лут на своите играчи затоа што некои од нив шират лажни информации во медиумите.

Siniša Mihajlović

Фудбалерот на српска Болоња, Синиша Михајловиќ, на прес-конференцијата пред натпреварот со Интер, беше видно изнервиран и лут на своите играчи за ширење информации од клубот.

  • Ако дознаам кој зборува со медиумите , ќе го залепам за зидот , макар и да ме избркаат . Весникот не е ништо крив но ви кажувам ако продолжат шпекулациите не знам што ќе му направам ако го фанам виновникот . Но, ќе го најдам. Денес, се има во весникот како , кога , и кој ќе игра за Болоња. Тоа не е случај за другите тимови, изјави Михајловиќ. Не смее да се изнесуваат тимски тајни па макар и да е дали јас ќе дојдам гол или облечен на уткмица .

Да потсетиме, Болоња викендов игра многу важен натпревар против Интер во Серија А.