УЕФА одлучи од септември до ноември да се играат натпреварите од групната фаза на новата сезона во Лигата на нации, а во овој период ги вметна и бараж натпреварите од минатата сезони кои треба да ги дадат последните учесници на Европското првенство. Македонија на 8 октомври ќе го игра полуфиналниот натпревар против Косово, а доколку победиме ќе играме финале против Грузија и Белорусија на 12 ноември кое е и последната пречка за пласман на Европско првенство.


Напишете коментар