Ким Кардашијан и Кајние Вест дефинитивно ќе се разведат, а познатата старлета, според американските медиуми, веќе ангажирала адвокат.

  • Ким веќе ангажираше адвокат, и иако сака сè да не излезе од јавноста, некои работи беа видливи за сите – изјави извор близок до парот и додаде:

Тој не носи бурма веќе подолго време, а Божиќните празници Кајние ги помина во вила одделена од семејството. Ким го замоли да помине извесно време раздвоено за да можат да размислуваат за работите, но знаеше дека и е доста од сè.

Ким и Кајние се венчаа во 2014 година, но ова не е прв развод за популарната старлета. Пред музичарот, таа беше кратко омажена за кошаркарот Крис Хаприс, но soonубовта наскоро прекина. Мажена за Запад, таа има четири деца – ќерки Норт и Чикаго, како и синови Сент и Псалм.