Кавгата меѓу најпознатата фудбалска менаџерка во светот Ванда Икарди со нејзиниот сопруг, аргентинскиот фудбалер кој настапува за ПСЖ Мауро Икарди, оваа недела привлече големо медиумско внимание ширум светот.

Иако во еден момент се чинеше дека тие дефинитивно се разделија, се чини дека дојде до голем пресврт во конфликтот меѓу Ванда и Мауро.

Во саботата Ванда објави порака на Инстаграм од која можеше да се прочита дека нивниот брак дошол до крајот.

Уште уште едно семејство кое го уништи поради курва, напишала Ванда на Инстаграм.

Во неделата доцна навечер Мауро објави серија фотографии со Ванда и го честиташе за Денот на мајката.

Тој на Инстаграм објави нивна заедничка слика од Милано, па не беше сосема јасно дали се смириле или на овој начин Икарди се потсетува на убавите моменти.

Во понеделникот таа сапуница доби ново продолжение, Ванда објави фотографија од нејзината рака без бурма и напиша-Повеќе ми се допаѓа раката без прстен. Но, тоа не беше крајот – во средата дојде до нов пресврт и се чини дека сега Ванда и Мауро се смирија.

Икарди на Инстаграм објави фотографија од нив двајца како лежат прегрнати и напиша-Љубов моја. Исто така, во периодот кога таа и Мауро беа разделени, Ванда престана да објавува слики на кои е таа гола, но сега кога се смирија, таа се врати на своите стари навики.