Наполи потврдија дека Елмас, кој дојде од Фенербахче минатата сезона, и Ди Лоренцо и Марио Риу ги продолжиле договорот на пет години, а според новиот договор тој ќе заработува околу 1.8 милиони евра по сезона.

Елмас нема постојано стартно место во тимот на Џенаро Гатузо, но одигра 36 натпревари за „партенопеи“ оваа сезона и постигна еден гол.


Напишете коментар