22-годишната инфлуенсерка и претприемачка и сопственичка на гигантот за козметика Kylie Cosmetics е една од најпопуларните лица на Инстаграм и е попопуларна од нејзините славни сестри. Нејзината сестра Ким Кардашијан има 191 , а Кендал Џенер има „само“ 144 милиони следбеници.

View this post on Instagram

hi

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Кајли објавила повеќе од 6.500 фотографии и заработила милиони за девет години колку што е присутна на Инстаграм. Неодамна, нејзината прва фотографија што ја објавила таму се појавила на Инстаграм – и никој не можеше да ја препознае.