Таа привлекува повеќе внимание отколку фудбалот !

Една од најатрактивните и најпознатите спортски водителки продолжува да ги изненадува своите фанови.

Дилета Леота успеа да ги остави без здив својте фанови минатиот викенд на еден од натпреварите на кој таа беше известувач, а упспеа да ја крена целата трибина на нозе.

Убавата Дилета е омилена спортска водителка во Италија, која за телевизијата DAZN води програма наменета за Серија А, а минатиот викенд повторно беше во центарот на вниманието на еден натпревар во калчо лигата.

Облечена во тесни црни панталони и јакна, таа мораше да се наведне за да си ја поправи облеката, а тоа беше проследено со бурни извици на одобрување од навивачите.

Ова не е изненадувачки кога Дилета Леота ја следат над осум милиони луѓе на Инстаграм. Во продолжение погледнете повеќе од нејзините фотографии: