Светлана Цеца Ражнатовиќ, заедно со својата ќерка Анастасија, престојуваше во Рим, од каде објави видеа од луксузниот хотел во кој престојуваше, но сподели и видео од ромската свадба каде што настапи.

Фотографиите од венчавката во Рим, каде покрај Цеца пееја Аца Лукас и други локални пејачи, ги преплавија социјалните мрежи, а со денови се шпекулираше колку потрошиле младенците за оваа луксузна прослава.

Според италијанските медиуми, тие искеширале неверојатни 650 000 евра.

Само луксузна вила лоцирана на само два километри од Колосеумот, храната и пијалоци чинеле 300 000 евра, а тие издвоиле 15 000 евра за петкатна торта. Сместувањето за гостите чинеше 20 000, сместувањето за пејачите 6 000, музичарите беа платени 230 000 евра, авионските билети 20 000, организаторот на венчавката зеде 20 000, а тие дадоа 40 000 евра за декорација.

Секако, не се штедеше ниту на музичарите. Цеца и Аца Лукас добија по 50.000 евра за настапот, сепак, договорот со домаќините беше таков пејачите да ги плаќаат преку бакшишот што ќе го остават гостите и сватовите, освен Цеца, која однапред доби хонорар за настапот.

Покрај Цеца и Аца Лукас, пееше и Јана Тодоровиќ, која доби на рака 30.000 евра, додека Кеба, Енес Беговиќ и Шериф Коњевиќ добија по 20.000 евра. На Александра Бурсаќ и Надица Адемов им беа исплатени по 15.000 евра. Секако, вклучени се и платени авионски билети и сместување во луксузен хотел.