Алваро Мората вечерва баш нема среќа!

На шпанскиот напаѓач верчва против Каталонците верувале или му беа поништени три гола. Сите три гола на Мората беа поништени поради офсајд позиции.

Два му беа поништени во првото полувреме и еден на почетокот на второто. Интересно е што и во последниот викенд во Серија А исто така му беше поништен гол поради недозволена позиција.

фото : sportski.mk