Во Сплит изминатиов викенд се случила физичка пресметка во која учествувале повеќе лица, од која еден странски државјани се здобил со потешки телесни повреди, соопшти тамошната полиција.

Тепачката избила во раните утрински часови во саботата, а учениците се странски државјани од кои еден Германец е задржани на лекување во сплитската болница пренесува порталото Индекс.

Според медиумите пресметката била меѓу француски и германски туристи кои се враќале по ноќна забава. Причините за тепачката треба да се утврдата по истрагата која е во тек.


Напишете коментар