Младата селекција на Шпанија го објави списокот на фудбалери со кои ќе допатува во Скопје на квалификацискиот натпревар.

На списокот кој денес го објави селекторот Луис Де Ла Фуенте ја нема најголемата ѕвезда, играчот на Барселона Ансу Фати. Причината што Фати нема да биде во составот е неговиот повик за сениорскиот тим на „Фуријата“.


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *