По најавата дека првиот човек на Основното јавно Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција Скопје, Вилма Русковска, дека денес отвориле предмет во врска со т.н. случај „пајажина“ Николоски, Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски кратко коментираше:

„СДСМ се во тежок очај, со толку луѓе ангажирани за пиар се сведоа на фејк њуз пиар“, или по македонски кажано на лажни вести!


Напишете коментар