Девет лица- мигранти од Сирија се пронајдени на магистралниот пат Радовиш- Свети Николе, информира МВР.

-На 28.06.2020 околу 17.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Свети Николе од полициски службеници од Полициска станица Штип, по претходно добиено известување, биле пронајдени девет лица-мигранти од Сирија- стои во дневниот билтен од МВР.

За настанот е известен Јавен обвинител и по негова наредба лицата- мигранти се пренесени во ПТЦ „Винојуг“ Гевгелија.


Напишете коментар