На својот твитер профил, Новак Ѓоковиќ објави видео како тренира кошарка. Од видеото може да се заклучи дека ако не беше тенисер, Ѓоковиќ ќе беше одличен кошаркар.


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *