Медицинска сестра од Тенеси се онесвестила на прес-конференција откако примила вакцина против коронавирус што ја разви компанијата „Фајзер“.

Тифани Довер зборуваше за медиумите за првата вакцинација на здравствените работници кои се во првите редови во борбата против Ковид-19, кога се онесвести, пренесува „Вашингтон тајмс“. Снимката брзо се прошири на социјалните мрежи.