Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, даде емотивна изјава неколку минути по освојувањето на титулата во Премиер лигата. Тимот од Мерсисајд стана недостижен на врвот откако актуелниот шампион Манчестер Сити загуби со 1:2 од Челзи синоќа. Клоп даде интервју за „Скај Спортс“, во кое ја сподели свјата возбуда од триумфот. Германскиот стратег се придружи од хотел во Ливерпул, облечен во дрес на „црвените“ и за време на разговорот плачеше од среќа.

  • Неверојатно е! Емоцијата е посилна отколку што можев да замислам. Знам како нè поддржуваше Кени Далглиш. Оваа титула е за него и Стивен Џерард. Тие го чекаат тоа веќе 30 години. Момците од тим ви се восхитуваат на тоа е заради исклучителната приказна на клубот, напишана од вас, беше лесно да се мотивираа, се обрати Клоп кон Кени Далглиш, која исто така се приклучи на шоуто.

Напишете коментар