Арсенал е домаќин на Ливерпул во дербито на 36 коло од Премиер лигата. Овој натпревар е нов тест за „Топџиите“ кои се обидуваат да ја спасат сезона иако нереално е да се очекува дека ќе изборат пласман во Европа.

Плејмејкерот на Арсенал, Месут Озил му посочил на Артета дека е подготвен за настап и посакува шанса на денешното дерби.

Озил се очекува ова лето да го напушти Арсенал иако може работите да се променат. Се зависи од Артета и неговиот став по однос на играта на Германецот.


Напишете коментар