Екипата на Горан Пандев Џенова доживува дебакал на гостувањето кај Наполи. Иаако тие најавуваа дека оваа сезона ќе бидат најголемото изненадување сепак им се случи катастрофа.

Елмас влезе како замена во 22 минута од мечот и одигра добар натпревар . Тој постигна маестрален гол откако ја претрча и надигра цела одбрана на Џенова .