Засега не се познати имињата на фудбалерите кои се сместени во самоизолација, има шанси и македонските репрезентативци да се меѓу заразените со оглед на тоа дека поминаа извесно време на теренот.

Mакедонската репрезентација е во изчекување на резултатот од корона-тестот на Горан Пандев, откако Џенова потврди 14 позитивни случаи на ковид-19 во своите редови, од кои 11 се фудбалери.

Од Италија се шират шпекулации дека дури шестмина од заразените играчи настапиле во поразот од Наполи, па шансите се големи вирусот да биде присутен и во редовите на тимот за којшто игра Елиф Елмас, што исто така претставува проблем за националниот тим.

Засега не се познати имињата на фудбалерите кои се сместени во самоизолација, има шанси и македонските репрезентативци да се меѓу заразените со оглед на тоа дека поминаа извесно време на теренот.