Пластичниот хирург Дејвид Метлок во јавноста стекна публицитет по тоа што ја „создаде“ совршената жена според него, а потоа ја побара за сопруга на првиот состанок.

Вероника ја посетила ординацијата на пластичниот хирург Дејвид Метлок за да направи вагинопластика по раѓањето на нејзината ќерка. Тој ѝ предложил да направи повеќе процедури што доаѓаат во пакет наречен „Преуредување на преубава жена “.

Вероника се согласила и се подложила на операција за кревање на задникот , вагинопластика и лабиопластика, липосукција на брадата, рацете и нозете и инјектирала ботокс на лицето. „Таа се определи за сè што и предложив… Дури и брак“, раскажал подоцна Дејвид.

View this post on Instagram

#nobumalibu

A post shared by Veronica Matlock (@veronicamatlock) on

Вероника се шегувала дека сега е рекламен билборд за работата на Дејвид. И докторот отиде под нож, вбризгувајќи си импланти во бицепсот, трицепсот , во листовите на нозете и на плочките на стомакот.

View this post on Instagram

#brycecanyonnationalpark #brycecanyon

A post shared by Veronica Matlock (@veronicamatlock) on

,,Знам дека Дејвид ме сака затоа што кога влегов во неговата канцеларија, тежев десетина килограми повеќе, и тој рече дека тоа е љубов на прв поглед “, заклучи таа.


Напишете коментар