Гери Марсден, пејач на британскиот бенд Гери и пејсмејкери, почина на 78-годишна возраст.

Неговиот пријател Пит Прајс изјави дека пејачот, познат по хитот „You’ll Never Walk Alone” починал по кратко боледување.

„Со тешко срце, по разговорот со семејството, морам да ви кажам дека легендарниот Гери Мардсен почина по срцева инфаркт“, напиша Прајс на Инстаграм.

„Им ја испраќам љубовта на целиот свет на Полина и нејзиното семејство,и запамтете : никогаш нема да одите сами.”