Евроамбасадорот во заминување Самуел Жбогар на подарок доби кече од првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби. Фотографиите со подарокот за Жбогар беа објавени од средбата која се одржала денеска.

Тие се надеваат дека нивната соработка ќе продолжи и во идинина. Груби е задоволен од неговата завршена работа во Македонија и регионот и вели дека би сакал да продолжи добрата соработка.


Напишете коментар