Стентон упадна во канцеларијата на Ненси Пелоси и и го украде лаптопот

Кристофер Стентон беше приврзаник на претседателот Доналд Трамп, кој беше пронајден мртов во неговиот дом.

Тој беше уапсен во врска со немирите во Капитол на 6 јануари. Тој беше пронајден мртов во неговиот дом во Алфарета, Џорџија.

Медиумите го идентификуваа како човекот кој го украде лаптопот на Ненси Пелоси.

Документите до кои дојде Дејли Меил покажаа дека неговата сопруга се јавила на 911 утрото на 9 јануари и им рекла на властите дека „крв има насекаде во домот“.

Медицински испитувач во округот Фултон пресуди дека неговата смрт е предизвикана од самоубиство. Властите извадија две полуавтоматски пушки СКС од куќата.

Членовите на семејството на местото на настанот во полицискиот извештај се опишани како „крајно вознемирени“.

Неговото тело е откриено во подрумот на неговата куќа со рана од куршум во градите, според полициските извештаи.

Властите сè уште не коментираат за причината што Џорџија си го одзеде животот.

Во полицискиот извештај до кој дојде „Сан“ се вели дека членовите на семејството Georgiaорџија биле „крајно вознемирени“ на местото на настанот.