Риалити sвездата и шефица на империјата за козметика Кајли Џенер (23) на фановите им ги покажа деталите за нејзиниот приватен авион. Младата милионерка се упати кон непозната адреса во саботата, и за среќа може да ужива во удобноста на приватниот авион нареден само за нејзините потреби.


Кајли не напиша ништо во описот на фотографијата, но сепак собра многу комплименти. Носеше бел топ со необичен крој, шарена торба и црна тренерка, а косата ја врза во висока опашка.

View this post on Instagram

🤍✈️✈️

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Кајли неодамна на Инстаграм ја објави веста дека нејзината 2-годишна ќерка Сторми, која ја доби со раперот Тревис Скот, веќе оди кон училиште и не помалку од глава до пети во скапи работи, од кои се истакна ранецот на Хермес.