Потребно е сокот да го пиете секоја вечер пред спиење, а е делотворен бидејќи ќе ви помогне да ја елиминирате насобраната слуз, која е една од главните причини за ‘рчењето.

Важно е да користите овошја и зеленчуци без хемикалии и пестициди.

Потребно ви е:

  • ½ шолја вода
  • ¼ лимон
  • 1 парченце ѓумбир
  • 2 јаболка
  • 2 моркови

Сите состојки треба да ги ставите во блендер и да промешате 2-3 минути, додека не добиете хомогена смеса.

Овој домашен сок испијте го 2-3 часа пред да одите на спиење.

priroden-sok-koj-go-namaluva-rcenjeto-i-se-pie-pred-spienje-001.jpg