Службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје на 30.11.2020 ги привеле Ф.Г. (34) и Н.Ж. (45), двајцата од Скопје, соопштија денеска од МВР.

Ф.Г. и Н.Ж. биле приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против нив ќе биде изготвен соодветен поднесок, поради основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, казниво по член 215 од Кривичниот законик.