Фановите на Бајден се бесни на улиците, извикувајќи ќе ги победиме сите што мислат дека изборите се лажирани!

Бројни снимки од САД покажуваат дека приврзаниците на Бајден напаѓаат и жени со деца само затоа што го поддржуваат Доналд Трамп.

Nasilje u Americi

Едно момче е претепано само затоа што дошол на плоштадот со блуза на Трамп , кој преку ноќ беше преименуван во БЛМ плоштад (Посветен на црнците )

Во нападот на приврзаниците на Бајден, едно лице било прободено со нож, 2 полицајци биле повредени, а запленети се и неколку парчиња огнено оружје.

По конфликтот, сегашниот претседател Доналд Трамп ги повика полицијата и градоначалникот на Вашингтон „да си ја завршат својата работа“, а тој ги нарече демонстрантите „радикални, левичарски ѓубриња“.