На 14.8.2020, околу 21.40 часот, на регионалниот пат Струмица – с. Дабиле, на влезот на с. Дабиле, од полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Ново Село, при вршење службени дејства, било сопрено патничко возило „алфа ромео 156“, со бугарски регистарски ознаки, управувано од С. Р., при што во возилото биле пронајдени 12 мигранти, и тоа девет од Сирија и тројца од Палестина.


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *